Chirservis Slovensko Chirservis Česká republika

Telefon +421 905 407 421 Email info@opravovna-endoskopov.sk

Inovatívne produkty pre modernú
endoskopiu v medicíne

Certifikované stredisko pre opravy endoskopov
teraz už aj na Slovensku

Německá certifikace ISO 9001

Hipp Endoskop Service GmbH Stempel Logo Tueg ISO 9001 2015 01

DA KKS

Naše služby >>

Firma Chirservis bola založená v roku 1992 v Znojme v Českej republike, a to následne po zániku a ukončenia činnosti Národného Podniku Chirana. Následne došlo k zmene názvu, na názov Chirservis a v rovnakej činnosti (opravy lekárskych nástrojov a zdravotníckej techniky), sme ako jej nástupca pokračovali ďalej. Do samotného ukončenia pôsobnosti firmy Chirana, pracovali naši technici v tejto firme ako jej zamestnanci. Vďaka tomu máme viac ako 35 ročnú prax a môžeme si smelo dovoliť konštatovať, že v odbore opráv lekárskych nástrojov a zdravotníckej techniky, nie je na Slovensku žiadna iná firma ktorá má väčšie skúsenosti a tak dlhoročnú prax ako má práve naša firma. V roku 2008 sme rozšírili svoju pôsobnosť aj na územie Slovenska a pod názvom Pavel Stáňa – Chirservis a dňa 9.7.2008 otvorili svoju pobočku v Bratislave. Na Slovensku s hrdosťou úspešne pôsobí už 15 rokov . Medzi našich stálych zákazníkov patria dlhodobo fakultné, mestské, súkromné nemocnice a sieť nemocnic Svet Zdravia.Momentálně naších služeb  pravidelně  vyúžívá 21 nemocnic na Slovensku a 49 nemocnic  v ČR. Stále sa však snažíme, aby počet našich spokojených zákazníkov každoročně rastol.

 

Čo  všetko opravujeme?

Opravujeme takmer všetky lekárske nástroje, ktoré sú v súčasnosti bežné a to aj také, ktoré značkové servisy neopravuju.

 

Urológia   najviacej : Albarany, Tubusy, hysteroskopy ,všetky typy resekčných púzder   A22026A, A22021A, A22022A, A2622A, A220245A, A22041A, A4763A, A42021A A20914A atď.

Albarany ktoré sú nefunkčné z dôvodu mechanického poškodenia, resekčné púzdra ktoré maju polámané keramické konce, nefunkčné, alebo polámané rôzne plastové objímky a díely, polámané ventily, zle tesnenie, sú pokrývene atď.

 

Chirurgia-Ortopédia): brúsime a opravujeme najmä rôzne typy artroskopických  pančou, trokary, vrtáky LSK nožnice, klipovače, disektory  ihelce, vybračné pily, poťahujeme  novou izoláciou rôzne páliacie háčiky a tubusy

 

Gynekológia, ORL atď.

Pri všetkých opravách sú použité originálné náhradné diely a cena za opravu u nás je cca o 50% nižšie, ako by bola veľmi často zbytečná kúpa nového nástroja. My opravujeme všetko, aj to čo iný odmietajú opraviť!

 

Čo je naša špecializácia?

Našou špecializáciou sú však predovšetkým opravy rigidných endoskopov pre vyššie uvedené lekárske odbory. V opravách endoskopov spolupracujeme s našimi partnermi v Nemecku, ktorí sú aj samostatnými výrobcami endoskopov. Vďaka tomu majú v tomto obore, viac ako  20-ročné skúsenosti. Každoročne je prostredníctvom našej firmy opravených cca 850 ks endoskopov, rôznych značiek a typov. Veľmi cenená je u nás predovšetkým  rýchlosť opravy, podstatne výhodnejšie ceny za opravu, které predstavujú vo veľa prípadoch cenový rozdiel 650 euro (podľa značky a typu optiky) než Vám naučtujú za takmer rovnakú opravu v značkových servisoch. Cenené našími zákazníkmi, je aj najdlhšia záručná doba, ktorú na opravu u nás ponúkame a ktorá je dokonca dlhšia, ako ponúka výrobca u novej optiky. 

 

Aké značky endoskopov opravujete?

Opravujeme všetky značky, typy a dĺžky endoskopov. Avšak, najčastejšie opravujeme značky ako sú: Olympus, K.Storz, R.Wolf, Tekno, Arthrex.

 

Ako dlho taká oprava endoskopu trvá?

Štandartná dĺžka opravy v našom servise je 3-5 dni. Pokiaľ však zákazník na opravu urguje, u nás to nieje žádný problém a opravujeme endoskopy aj do druhého dňa od vyzdvihnutia na pošte, alebo doručena kurierom a to bez  navýšenia ceny.

 

Čo znamená oprava rigidného endoskopu a ako taká oprava prebieha?

Po zaslaní optiky do nášho servisného strediska, technik najprv endoskop demontuje a skontroluje či sú všetky jeho hlavné časti v poriadku:

- telo endoskopu (tesnosť a mechanické poškodenie)

- optický hranol (kvalita prenosu obrazu)

- krycie minerálne sklo na distálnom konci (mechanické poškodenie, tesnosť)

 - svetelný kanál (kontrola svietivosti)

 - optická sústava endoskopu (poškodenie tyčových šošoviek )

V prípade, že niektorá s hlavných časti endoskopu nie je úplne v poriadku, alebo vykazuje známky opotrebenia, vymeníme ho za nový originálny diel. Optika dostane úplne novú optickú sústavu, všetko sa riadne utesní a endoskop prejde tlakovou skúškou tesnosti a tiež skúškou v Autokláve pri teplote 138° C. 

Ak sú všetky testy úspešné a endoskop je na 100% v poriadku, vystavíme servisný protokol , endoskop sa zabalí a zasiela priamo zákazníkovi.

 

Ako mám postupovať pokiaľ potrebujem opraviť endoskop, alebo aj iný nástroj?

Všetky nástroje na opravu môžete poslať Slovenskou poštou, alebo kurierskou službou. Jednotlive adresy, nájdete na zadnej strane tohoto letáku.

Po obdržaní optiky, alebo nástroja na opravy je najprv poslaná zákazníkovi cenová ponuka na opravu. Každá oprava sa začína až po odsúhlasení ceny zákazníka, tak aby bolo už dopredu jasné koľko zákazník za opravu zaplatí. V prípade, že zákazník s cenou nesúhlasí, alebo endoskop či nástroj nieje možné z dôvodu opotrebovania, alebo nerentabilnosť opravy opraviť, zákazníkovi to oznámime. V prípade, že si zákazník praje urobíme mu našu cenovú ponuku na nový nástroj či endoskop. Pokiaľ si našu ponuku neželá  neopravené nástroje vraciame spät

 

Máte na túto činnosť aj nejaké certifikáty?

Certifikát je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. K tomu, aby sme mohli tieto opravy endoskopov vykonávať v dostatočnej kvalite, tak sme boli nútení najskôr splniť prísne podmienky na základe ktorých sme získali certifikáty od Nemeckého akreditačného inštitútu DAKKS a tiež akreditáciu Tug. Taktiež máme ich aj certifikát kvality ISO: 9001:2015

Pokud máte dotaz, napíšte nam prosím >

© 2024 www.opravovna-endoskopov.sk | web by GOLDEN ORANGE s.r.o.